Dostępność

Dostępność Komendy Powiatowej Policji w Końskich dla osób ze szczególnymi potrzebami

Dostępność architektoniczna siedziby głównej

Główna siedziba Komendy Powiatowej Policji w Końskich, w której interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się przy ul. Łaziennej 12 w Końskich. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od ul. Łaziennej. Posiada też tablicę informacyjną znajdującą się po lewej stronie głównego wejścia.

Do wejścia głównego prowadzą schody. Przy schodach zewnętrznych do wejścia głównego po lewej stronie znajduje się winda dla osób z niepełnosprawnością, w tym osób poruszających się na wózku. Po lewej stronie drzwi głównych znajduje się dzwonek przywoławczy. W holu głównym, po lewej stronie od głównego wejścia znajduje się pomieszczenie służby dyżurnej, które jednocześnie pełni funkcję punktu obsługi interesantów.

Na wprost od głównego wejścia znajduje się pokój, w którym mogą być przyjmowani interesanci. W przypadku potrzeby ustalenia numeru telefonu do zainteresowanej osoby, zastępca dyżurnego ustala właściwy numer i powiadamia telefonicznie osobę o oczekującym interesancie.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Osoby odbierane są z punktu obsługi interesantów i poruszają się po terenie KPP w Końskich w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika policji (osoby wprowadzającej). Przejście z punku obsługi interesantów do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku.

Drzwi do budynku nie są oznaczone kontrastową taśmą

Schody wyposażone są poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.

Z powodu braku platform przyschodowych interesanci z niepełnosprawnością obsługiwani są w pokoju obsługi interesantów znajdującym w części głównego holu.

Toaleta dla interesantów znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia do budynku Komendy i jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Przed budynkiem, na parkingu Komendy wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku jest pętla indukcyjna.

W budynku brak jest oznaczenia pomieszczeń tabliczkami z wypukłymi cyframi czy alfabetem Braille'a. Brak jest również dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

 

Dostępność komunikacyjno-informacyjna siedziby głównej

Personel nie jest przeszkolony w zakresie PJM, SJM i SKOGN. Usługa tłumacza  PJM i SJM online jest dostępna w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 w Punkcie Obsługi Interesanta.

 Istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego w kontakcie
z Komendą Powiatową Policji w Końskich za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.  Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, należy wejść na stronę 
euslugi.policja.pl

Tłumacz języka migowego jest dostępny zgodnie z przepisami ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011 r., nr 209, poz. 1243). 

 

Dostępność architektoniczna i komunikacyjno-informacyjna Komisariatów Policji
w Radoszycach oraz Stąporkowie oraz Posterunku Policji w Sielpi.

 

Komisariat Policji w Radoszycach mieści się w Radoszycach ul. Ogrodowa 19


Komisariat Policji w Radoszycach, w którym interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się przy ulicy Ogrodowej 19 w Radoszycach. W komisariacie nie ma całodobowej służby dyżurnej. Siedziba  oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od ul. Ogrodowej. Posiada również tablicę informacyjną z napisem ,,Komisariat Policji w Radoszycach” w kolorze czerwonym z dużymi białymi literami znajdującą się po prawej stronie głównego wejścia do budynku. Nad wejściem głównym jest również tablica informacyjna ,,POLICJA” w kolorze niebiskim z dużymi białymi literami .

 Do wejścia głównego prowadzą dwa schodki nie ma windy dla osób z niepełnosprawnością, ani podjazdu w tym osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przy drzwiach po lewej stronie usytuowany jest przycisk dzwonka służący do przywołania policjantów w przypadku, gdy drzwi wejściowe są zamknięte. Na dźwięk dzwonka do drzwi podchodzi pracownik cywilny komisariatu lub policjant i rozpytuje interesanta o powód wizyty, a następnie zaprowadza do odpowiedniego pokoju.

 Policjanci nie posiadają przeszkolenia w zakresie języka migowego. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. W budynku po lewej stronie znajduje się poczekalnia dla interesantów oraz  pomieszczenie dyżurki, które jednocześnie pełni funkcję punktu obsługi interesantów. W komisariacie nie ma na stałe służby dyżurnej . Osoby odbierane są z punktu obsługi interesantów i poruszają się po terenie Komisariatu Policji w Radoszycach w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika policji (osoby wprowadzającej). Przejście z punku obsługi interesantów do dalszej części obiektu zabezpieczone jest kratami przez które  nie może przejechać osoba poruszająca się na wózku.

W komisariacie nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.   Budynek nie posiada windy.

Przed budynkiem, na parkingu Komisariatu brak jest miejsc  parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

W komisariacie nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących

Komisariat Policji w Stąporkowie mieści się w Stąporkowie ul. Plac Wolności 1

Komisariat Policji w Stąporkowie ,w którym interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się przy ulicy Plac Wolności 1 w Stąporkowie. W komisariacie nie ma całodobowej służby dyżurnej. Siedziba  oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od strony  ul. Plac Wolności. .Posiada również tablicę informacyjną z napisem ,,Komisariat Policji w Stąporkowie” w kolorze czerwonym z dużymi białymi literami znajdującą się po prawej stronie głównego wejścia do budynku.

Przed wejściem głównym nie ma schodów jedynie wchodząc do budynku aby wejść na piętro prowadzą schody .

Wewnątrz budynku nie ma windy dla osób z niepełnosprawnością, ani podjazdu w tym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przy drzwiach po prawej stronie usytuowany jest przycisk dzwonka służący do przywołania policjantów w przypadku, gdy drzwi wejściowe są zamknięte. Na dźwięk dzwonka do drzwi podchodzi pracownik cywilny komisariatu lub policjant i rozpytuje interesanta o powód wizyty, a następnie zaprowadza do odpowiedniego pokoju. W środku budynku wchodząc kilka stopni na wprost jest  pomieszczenie dyżurki oraz poczekalnia dla interesantów, które jednocześnie pełni funkcję punktu obsługi interesantów.

 Policjanci nie posiadają przeszkolenia w zakresie języka migowego.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. W komisariacie nie ma na stałe służby dyżurnej . Osoby odbierane są z punktu obsługi interesantów i poruszają się po terenie Komisariatu Policji w Stąporkowie w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika policji (osoby wprowadzającej).

W komisariacie nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Budynek nie posiada windy.

Przejście z punku obsługi interesantów do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami przez które  nie może przejechać osoba poruszająca się na wózku.

Przed budynkiem, na parkingu Komisariatu brak jest miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W komisariacie nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

Posterunek Policji w Sielpi mieści się w Sielpi Wielkiej ul. Spacerowa

Siedziba Posterunku Policji w Sielpi, w którym interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się przy ulicy Spacerowej w Sielpi. Siedziba posiada też tablicę informacyjną z napisem ,,POLICJA” w kolorze niebieskim z dużymi białymi literami znajdującą się po lewej stronie głównego wejścia. Posterunek funkcjonuje tylko w okresie wakacyjnym zgodnie z decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Końskich w sprawie powołania Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej.

Do wejścia głównego prowadzą schody składające się z dwóch stopni. Osoby odbierane są z punktu obsługi interesantów i poruszają się po terenie Posterunku Policji w Sielpi w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika policji (osoby wprowadzającej). Po wejściu do budynku patrząc na wprost znajduje się pokój, w którym mogą być obsługiwani interesanci.

W Posterunku nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Budynek nie posiada windy.

Przed budynkiem, na parkingu Posterunku brak jest miejsc parkingowych dla osób
z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome
 i słabowidzące.

W posterunku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

Dostępność architektoniczna i komunikacyjno-informacyjna punktu przyjęć dzielnicowego na terenie Urzędu Gminy w Gowarczowie.

Punkt przyjęć interesantów dzielnicowego, Urząd Gminy w Gowarczowie ul. Plac  XX - Lecia 1

Punkt przyjęć interesanta dzielnicowego mieści się w Urzędzie Gminy w Gowarczowie,
w którym interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się przy ulicy Plac  XX - Lecia 1.

Wejście do budynku nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Korytarze i schody nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Budynek nie posiada wind, pochylni, platform ani pętli indukcyjnych. Nie jest wyposażony w system informacji głosowych.

Urząd posiada miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W urzędzie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Punkt przyjęć interesantów czynny jest w każdy wtorek od godziny 08:00-10:00 istnieje możliwość zaprowadzenia osoby niewidomej do konkretnego wydziału/pokoju.

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony